| innocentu a întrebat:

Mozilla sau Internet Explorer? Vreau sa imi reinstalez Windows Sp2 Clean, si nu stiu cu ce sa lucrez? Parca internet Explorer este mai curat, Nu are Addon'uri in el, Mozilla zic eu porneste greu, Dar este mai rapid in pagini

Ce spuneti?

Răspuns Câştigător
| radu75 a răspuns:

Mozilla s-a orientat mai mult spre usurinta in folosire decat spre functii inovative si spectaculoase cum face Explorer. Mozilla este vazut de multi specialisti drept cel mai performant browser al momentului. Avantaje : 1. Este gratuit, rapid si eficient; 2. Blocheaza mesajele pop-up; 3. Poti deschide mai multe pagini intr-o singura fereastra; 4. Dispune de o cautare google integrata; 5. Nu are probleme de compatibilitate cu alte programe; 6. Usureaza lucrul salvand din resurse; 7. Se poate instala pe aproape orice calculator; 8. E mult mai sigur decat Explorer; 9. Paginile sunt redate intotdeauna corect, ceea ce nu putem spune de Internet Explorer.

8 răspunsuri:
| Catalion a răspuns:

Mie Internet Explorer imi porneste mai greu nu Mozilla, dar amblele parca sunt rapide cand navighezi dar Mozilla e un pic mai rapid si are o securitate mult mai buna. Deci foloseste Mozilla, daca vrei ca e bun.

| costymaximus a răspuns:

Google Chrome este un pic mai rapid.

| Smackdown a răspuns:

Eu spun Google Chrome

| dorincosti a răspuns:

Si eu zic tot Google Chrome!

| Demise a răspuns:

La mine mozilla merge f. f. usor si ti-l recomand

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Google chrome clar; X

| Anemona a răspuns:

Internet Explorer clarhappy

| cata92 a răspuns:

Porneste mai greu cei drept, dar dupa pornire paginile se incarca mai repede si este mult mai securizat decat internet explorer.