| Roberta00 a întrebat:

Net la tara? Solutii? Am semnal la Orange si bunicul are abonament la Zapp si telefon fix nu stiu exact ce abonament are si mai are si cablu tv prin dolce. Vreau sa iau si eu net pentru laptop si m-ar interesa preturile daca le stiti.Care este mai bun cel de la Zapp sau Orange? Si ce pret au?

Răspuns Câştigător
| radu75 a răspuns:

O retea wireless de la un router nu o prinzi decat la maxim 100 de metri, asa ca solutia este un modem sau stick cu cartela de la cosmote sau Orange dar cum a zis si miaumarian sunt cam scumpe si ti da o limita de trafic adica nu e convenabil. solutia ar fi sa incerci ci digi. zi mi locatia exacta a satului comunei unde vrei sa ai net de la digi si spun eu daca merge!

| Roberta00 explică (pentru radu75):

Aproape de carpen

11 răspunsuri:
| radu75 a răspuns:

Zapp nu mai exista

| Roberta00 explică (pentru radu75):

Atunci cum de vorbesc zilnic la telefon cu bunicul prin zapp?laughing

| radu75 a răspuns:

Zapp a fost preluat de cosmote, operator care a preluat numerele asa cum erau adica cu 0788 in fata sa zicem dar acum le a portat in cosmote

| Roberta00 explică (pentru radu75):

Frumos asa, cum fac cu netul?laughingCei de la Dolce au? Cosmote-ul e bun? Pot lua router acasa si sa prind si la 60 km de casa unde e tara mea? Ce se poate face?

| radu75 a răspuns:

Comuna si judetul

| Roberta00 explică (pentru radu75):

Comuna Carpen Judetul Dolj

| radu75 a răspuns:

Da. are acoperire acolo. ia legatura telefonic si vb cu ei 0341 400401

| Roberta00 explică (pentru radu75):

Multumesc mult!

| miaumarian a răspuns:

Iti recomand ori netul de la Orange ori de la Vodafone dar vezi ca e foarte scumpe abonamentele la ei si in plus de asta nu ai trafic nelimitat...

o alta varianta de net mai bun e cel de la DiGi net mobil www.digi.ro

| Roberta00 explică (pentru miaumarian):

Auzisem ca cei de la digi stau prost la acoperire si digi mobil la tara nu are semnalthinking