| berlin a întrebat:

Nu inteleg o chestie cu placile astea video eu am ddr2 dar daca iau o placa video ddr3sau ddr4 sau ddr5 o sa mearga la mine? pci-expres am.

3 răspunsuri:
| IulianP a răspuns:

DDR2 este memoria RAM.
La placile video este GDDR3 sau GDDR5 mai noi. GDDR4 nu exista la placi video.
Daca ai slot PCI-e va funtiona orice placa video cu orice tip de memorie GDDR; nu conteaza ca memoria ta RAM este DDR2, nu are legatura.
Vrei sa-ti cumperi o placa video?
Ce buget ai?
Ce alte componente mai ai? Sursa, CPU si monitor in special.

| berlin explică (pentru IulianP):

Uite id meu daca v rei sa ma ajuti te rog ticuion28

| norbika2000 a răspuns:

Da, O sa mearga. si cu ddr4 merge cu ddr3 nu stiu. Eu am un ddr4 si merge. DDr4 Costa cam 200 - 300 de lei