| anonim_4396 a întrebat:

Nu stie cineva cum pot scapa definitiv de Babylon, apare ca pagina de start pe mozilla, nu mai stiu ce sa fac am incercat toate varientele si tot acolo e, cred ca e virus, dar totusi nu se poate scapa nicicum de el? dau funda.

Răspuns Câştigător
11 răspunsuri:
| jhonny999 a răspuns:

In bara sus apare iconita Babylon click dreapta pe icon si dai disable.

| greenlilly a răspuns (pentru jhonny999):

Nici o schimbare. Am incercat si alte metode si nimic.

| AaNdYy a răspuns:

Reinstaleaza mozilla sau da-i reset
Seteaza-l ca browser prestabilit si pune pagina de start cu http:// la inceput

FUNDA?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Faci asa.start,control panel, add or remove programs clik pe el si cauti acolo babylon toolbar si il dezinstalezi, daca nu reusesti dezinstalezi mozilla vezi ca te intreaba daca vrei sa dezinstalezi si setarile personale dai da dupa ce se dezinstaleaza descarci din nou mozilla si o instalezi

| greenlilly a răspuns (pentru anonim_4396):

Am facut asa demult si tot apare. Am sters tot dar babylonu tot acolo e. Am bagat mozilla in nou si cu tot cu babylon a venit. Deci, nu mai stiu ce sa fac.

| anonim_4396 explică (pentru greenlilly):

Imposibil ai cautat bine la programe acolo la add or remove program? daca e acolo babylon toolbar atunci de aia iti apare la loc

| Tagaso a răspuns:

Mozilla are unAdd-on Browser Protect, instalezi și n-o să mai ai probleme cu hijackuri

| greenlilly a răspuns (pentru Tagaso):

Am instalat Browser protect si babylon tot acolo e.

| Tagaso a răspuns (pentru greenlilly):

Deschide Browser protect, setează pagina de start google, motor de căutare google

| AleAle96 a răspuns:

Pai.du-te la setari in mozilla, si pune ca prestabilit site-urile dorite de tine

| IlAndrei a răspuns:

Intri la Firefox in stanga sus, te duci la Options. De acolo iar la Options; ti se deschide o fereastra pop-up si intri pe tab-ul General. Acolo o sa vezi Home Page si o casuta alba cu cel mai probabil www.babylon.com... Si il selectezi, il stergi, si pui ce vrei tu acolo. Eu am si recomand sa pui www.google.ro