| anonim_4396 a întrebat:

am o problema legata de calculator, cand deschid mozilla apare ca pagina de start saitul Babylon, am incercat sa il schimb cu toate metodele si nu da rezultate, nu stiu ce sa mai fac, daca stie cineva ceva programe de stergere ca eu nu mai am metode, dar ceva sa fie eficient, daca nu o sa reinstalez windowsul acum am vista, mersi daca reusesc dau funda.

2 răspunsuri:
| ILied a răspuns:

Si mie mi s-a intamplat asa. Babiloon (sau cum se numeste) e cea mai mare porcarie. Incerca sa reinstalezi Mozila. Inainte de asta salveaza Bookmarks in alt browser (Explorer). Dupa ce l-ai reinstalat, cand instalezi ceva si spune de toolbar-uri debifezi. Mereu cand instalezi ceva sa dai pe Manual ca cine stie ce iti face la calculator. Daca tot nu merge si asa gaseste alt browser. De exemplu Google Chrome sau Opera (depinde ce Windows ai). Sper ca te-am ajutat. Funda puppy dog eyes

| mixxjim a răspuns:

Intra la control panel - add/remove programs, o sa vezi babilon toolbar, ii dai uninstall. daca nu dispare, avand internetul deschis la view - sper ca e in explorer, ca eu am mozilla - toolbars - debifezi babilon si nu o sa mai apara, eu asa am scapat de asta si de altele de genul