| Myty10 a întrebat:

Nvidia 7800 gs problema
deci am o problema cu placa video
placa este pe slot agp dar e folosita in mod pci, scrie cu gpu viewer pci-mode
si normal in modul acesta este mult mai inceata placa si fps mai mic
placa de baza este asrock am2nf3-vsta
am toate drivere updatate, problema e ca nu reusesc sa schimb din pci-mode in agp mode....stiu ca e posibil ca acum ceva timp mi-a aratat un prieten, dar a uitat si el intre timp

aici este un link cu problema
http://www.picz.ro/show-image.php?id=cb365cbd4ceec84ded2 7d53c91152e74

4 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

If your AGP graphics card is reported as running in "PCI Mode", then there was a problem with your installation of the graphics card or its display driver.
http://www.nvidia.com/object/IO_13954.html

| RunnerX a răspuns:

In bios, pornesti PC-ul apesi in mod repetat pe tasta delete, iar in bios ai sa gasesti aceasta optiune respectiv cum este vazuta placa, bafta.

| RunnerX a răspuns (pentru RunnerX):

Cu toate ca mai degraba as da dreptate lui K0sti sa nu ai probleme cu placa video...

| Myty10 explică:

Deci am driverele... faza e ca pentru placa de baza care o am asrock am2nf3 nu gasesc nicaieri drivere pentru windows 7... din bios am incercat si nimic nu merge