| Speed99 a întrebat:

Ok deci, chestia asta m-a dat peste cap in ultimele zile.

De curand am cumparat un televizor Polaroid, si am pus un film pe stick USB, care apoi l-am bagat in TV, ca sa il pot viziona linistit - dar *surprize* surprize* - imi da eroarea "Fisier invalid sau neacceptat".

Apoi, mirat, am incercat acelasi lucru si pe un alt TV din casa - Celcus, care are aceeasi interfata la meniu ca Polaroid (probabil folosesc acelasi sistem), si din nou, a fost acelasi rezultat.

Dupa aceea, am incercat sa downloadez videoclipuri in mai multe formate, iar nici unul nu merge (inclusiv mp4, MKV, DVD, etc.) deoarece toata chestia rezulta din nou in aceeasi eroare de la TV.

Am mai incercat si sa formatez USB-ul in toate modurile posibile - FAT32, NTFS, si exFAT. Din nou, acelasi rezultat.

Am ramas fara idei in legatura despre cum sa il pot face sa imi redea in sfarsit filme pe el, asa ca am cautat pe internet, si se pare ca sunt singurul cu problema asta. Nimeni altcineva nu a mai adus vorba de eroarea asta.

Mdeci, care ar fi o idee de rezolvare?

5 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Citeste manualul nene, ca de aia il da producatorul!

| gelu1970 a răspuns:

Sunt modele de tv ce nu citesc fisiere video, doar audio.
daca ai luat tv nou, sigur vine un manual in cutie. vezi ce tipuri de fisiere citeste.
in caz contrar, daca acest model e capabil sa reproduca video de pe un stick, mergi la cei ce ti l-au vandut si te vor scoate din ceata.

| untu a răspuns:

Nu ati incercat sa bagati usb player in Laptop sau in PC sa verificati functionalitatea? Este posibil ca USB sa fie distrus sau defect!

| Speed99 explică (pentru untu):

Am incercat chiar 2 Stick-uri, care functioneaza perfect pe PC.

Am si incercat sa dau play la film de pe stick direct pe PC si merge, deci nu cred ca e din vina stick-ului.

Probabil vreo setare a televizorului care nu il lasa sa ruleze clipuri e de vina?

| untu a răspuns (pentru Speed99):

S-ar putea sa fie posibil!