| Gabi133737 a întrebat:

Ok. să incep :
Am primit ieri o tabletă Vonino Orin HD.
Totul a fost bine, merge excelent până ieri seară când s-a descărcat.
Am pus-o la incărcat cam vreo 2 ore cu incărcătorul original in priză și nu se intâmpla nimic. Apoi am lăsat-o peste noapte cu USB-ul in calculator.
Când incerc să o deschid imi apare chestia cu o baterie și un semnal (!)
Ieri in timp ce era bateria 40% am pus din curiozitate sau din prostie să incarc puțin tableta. Cred că am greșit aici, sper să nu fi stricat ceva.
Acum incerc să o las in priză. am ințeles de pe net că trebuie lăsată mai mult timp primadată la incărcat până se obișnuiește. voi ce spuneți?

Răspuns Câştigător
| ClimateZone a răspuns:

Salutare,

Daca iti apare cu semnul exclamarii si iti detecteaza incarcatorul odata conectat in tableta si priza, atunci este clar ceea ce trebuie facut: Daca tableta este in garantie trebuie dusa la service-ul autorizat Vonino, iar daca nu mai este in garantie va trebui sa gasesti o baterie compatibila in genul din link-ul de mai jos

https://www.inowgsm.ro/......00mah.html

3 răspunsuri:
| sosostore a răspuns:

Din cate stiu astea noi nu se mai lasa la incarcat, dar inceearca si las-o 12 ore inchisa la incarcat (fara sa umbli pe ea)si apoi vezi daca functioneaza, daca nu vorbeste cu persoana care de la care ai luat-o si zii ca nu te tine bateria

| Gabi133737 explică (pentru sosostore):

E inchisă la incărcat de dimineață. Incărcătorul nici măcar nu sa-ncălzit.

| sosostore a răspuns (pentru Gabi133737):

Poate e stricata mufa de incarcare? sau incarcatorul