| miha2010 a întrebat:

Pai cum sa incep decat asa:am calc de cateva luni bune si luna trecuta adica anul trecut mi-a aparut o chestie ciudata pe ecran dupa ce l-am aprins imi zicea ceva de genul ca windosw ul pe care il am eu nu e cumparat de la ei si ceva de genul"software counterfeiting" si unde mai puni ca imi dispare imagine a de pe desktop si imi face ecranul negru? mi a dat totul peste cap ce ma fac pls help!

Răspuns Câştigător
| sidy a răspuns:

Miha draga, inseamna ca nu ai licenta originala Windows ci una... piratata de pe undeva!
Trebuie sa-ti cumperi originalul, sa il instalezi si scapi de necazuri!

5 răspunsuri:
assiris
| assiris a răspuns:

sunt trei posibilitati. assiris@gmail.com

| florinmarius a răspuns:

ai un windows pirat k si mine de altfel formateaza instaleaza din nou iar la optiunea cu automaticaly update dai off sa nu se mai updateze si o sa ai un windows functional pe viata chiar daca e o copie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te pot ajuta. oliana. goga@gmail.com

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru windows xp exista o versiune foarte interesanta si se numeste student edition... functioneaza foarte bine. se poate trece catre versiunea student edition si fara formatare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este foarte usor de scapat de el...deoarece stiu din propria experienta ca este foarte enervant.

Te duci in Windows/system32 si cauti fisierul WgaLogon. dll pe care-l redenumesti si mai pui ceva : ex WgaLotgon sau WgaLomgon... orice ...si restartezi... si gata.