| Adelin7 a întrebat:

Părere acest PC? Vreau să imi meargă gta5 pe medium-hight, Cs:Go şi restul să nu am probleme cu alte jocuri mai noi. ty
http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/1645573/

3 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

E ok, performante foarte ok la banii aia. intrebarea e: unde is restul componentelor?
Nu lua dual channel cum spune cineva mai sus. Practic diferenta e cam zero, si blochezi orice posibilitate de upgrade deoarece palca de baza are doar doua sloturi.
SSD-ul scade timpul, dar pentru ce ai acolo, cu cat ai dat pe hdd-ul ala nici macar ssd sa incapa DOAR gta 5 nu iti ajunge bine.

| bogdan324 a răspuns:

Ia-ti 8gb ram pe dual channel nu pe single si un SSHD, astea 2 ajuta la fps-uri mai mari si timpi de incarcare mai rapizi.

| alecsandruchipes a răspuns:

Undei sursa?, si parerea mea e ca sa cumperi mai bine un i3 cu o placa video mai puternica si un hdd simplu de la wd