| introduaicinumele a întrebat:

Parteneriat cu Youtube: Helllp!
Salut! As vrea sa fac parteneriat cu Youtube, am 13 ani (ma rog, fac 14 vineri) si la cont mi-am pus varsta reala. Am mai vazut Youtuberi de sub 18 ani care au parteneriat si din cate am auzit au aplicat la un network (gen IGN, Machinimia etc). Cum as putea sa aplic si eu la un network?! Nu-mi spuneti acum ca nu sunt inca asa popular, eu vreau sa stiu cum se face pentru ca mor de curiozitate, si poate aplic peste vreo 3-4 luni (intentionez sa ma ocup mai mult de youtube in vacanta de vara).
Sau daca stiti alta modalitate de parteneriat (logic, sa fie legala) daca am sub 18 ani.
Channelul meu este: youtube.com/laurentiud1998
Am video-uri la minecraft, si la alte jocuri (cred ca le voi sterge, voi lasa doar minecraft). As vrea sa ajung ceva gen CopiiiCopaciMC, sau cel putin sa fiu ceva cunoscut pe Youtube, pentru asta ma descurc singur, daaaar sa-mi spuna cine stie cum pot aplica la network. Mersi!

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Uite aici 3 network-uri care au parteneriat cu Youtube
http://www.machinima.com/distribution
http://tgn.tv/partners/
http://www.yeousch.com/youtube-network/
la toate iti explica modul cum intri in retea.

15 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Bani pe Youtube din Vizualizari
Cum fac bani pe Youtube?
Poate multi dintre voi va intrebati cum se poate face bani cu youtube din upload-ul de videoclipuri si raspunsul la aceasta intrebare este programul de parteneriat
al celor de la youtube-"Youtube Partnership" dar din pacate Romania este exclusa pentru inscrieri in acest program dar daca esti pe teritoriul altei tari atunci ca sa devii partener youtube trebuie sa ti cont de urmatoarele cerinte :
- sa ai ip care apartine de o tara in care programul youtube partnership este acceptat.
-toate videourile uploadate sa fie 100% facute de voi si sa nu incalce nici o lege a copyrightului.
-sa detii o camera video sau web cu care sa captezi imagini cat mai clare, cei de la youtube spunand ca telefoanele mobile sunt o optiune doar in cazul "breaking news".
-sa ai cat mai multi subscriberi si vizualizari.
-sa ai peste 18 ani.
daca treci cu brio toate aceste cerinte atunci poti aplica pentru a deveni partener youtube la www.youtube.com/partners
Cum faci bani online pe youtube?
1.Din Vizualizari:ca partener youtube castigi intre 2, 5$ si 5$ pe 1000 de vizualizari
2.Din subscribers:ca partener youtube castigi 0, 05 dolari pe fiecare subscriber inregistrat
3.Din vizualizarile canalului: ca partener youtube castigi 0, 01 pe fiecare vizualizare a canalului
Desi sumele suna bine pentru noi publicul din Romania sa devii partener youtube raman inca un vis frumos.
Platile se pot face prin paypal.
Sursa:http://bani-mei-online.blogspot.it/......utube.html
Bafta!

| introduaicinumele explică (pentru neluL):

Stiam de asta de mult (am si un comentariu sau 2 la acel articol postate acum ceva timp).

Dar a fost adaugat si in Romania acest parteriat, dar nu facem parteneriat direct cu Youtube, trebuie sa aplicam la un network (la care au aplicat mai multi youtuberi). La sfarsitul lunii network-ul imparte din bani la cei ce au aplicat. Deci, cum as putea aplica la un network?! Asta ma intreb de vreo 2 saptamani...

| introduaicinumele explică (pentru neluL):

Mersi! Asta tot cautam eu, dar totusi nu exista network-uri romanesti? Doar asa, m-a simt mai bine si pot rezolva in caz ca fac o prostie... oricum, parteneriat voi face peste cateva luni cand voi fi mai popular (voi incerca in vacanta de vara sa filmez chestii mai interesante).

| neluL a răspuns (pentru introduaicinumele):

Romanesti nu stiu! Stiu doar ca astea platesc si sunt cele mai serioase (in ordinea care le-am scris).

| neluL a răspuns (pentru introduaicinumele):

Uite aici 3 network-uri care au parteneriat cu Youtube
http://www.machinima.com/distribution
http://tgn.tv/partners/
http://www.yeousch.com/youtube-network/
la toate iti explica modul cum intri in retea.

| Devonys a răspuns:

Pretenas.Hai mai lasa astea si intra tu pe server-u meu, ca ii ok.Si cheama-ti si pretenasii tai.Ii pe hamachi ca sa intre tata natiunea, dai join la Pita-prajita2 cu parola 123 si ip-u ii asta:25.164.135.248.Si no te speria da cum am scris ca glumeam laughingHai intra si tu te rog.

| introduaicinumele explică (pentru Devonys):

NU-MI BAG HAMACHI ca-mi face probleme reteaua de wirelees, iar serverul meu nu foloseste Hamachi... se pot face destul de usor port-uri in routerwinking

Si singurele servere pe care joc sunt cele din strainatate.

| introduaicinumele explică (pentru VitalyDeMarco):

Mersi, totusi am reusit acum 1 luna si ceva sa aplic la parteneriat cu un network, acum sunt in cautarea unui microfon nou ca cu actualul mi se aude vocea de parca as avea 12 ani...

| VitalyDeMarco a răspuns (pentru introduaicinumele):

Mi-ai putea spune cat procent iti ia acel network si cum se numeste?

| introduaicinumele explică (pentru VitalyDeMarco):

Your Daily Laughz si vad ca am un CPM de 1.75, alteori este de 1.63, ma rog, mai scade, mai creste. Pe 1500 vizualizari monetizate am facut $2.5, in fine, nici n-am mai incarcat nimic. m-am gandit sa fac un live stream ca pot folosi si Wirecast for Youtube si asa nu mai pierd timpul cu compresarea video-ului plus descriere si altele.

| ShaunWhite a răspuns:

Frate,ai tu multi subscriberi acolo ai ai...700 si ceva dar te rog. poti sa imi faci o promovare? Inseamna mult pentru mine! https://www.youtube.com/user/PureGamingOn?feature=mhee

| Luci2000 a răspuns:

Si eu fac videouri cu minecraft. Daca vrei putem face un "parteneriat".
Dami pm pentru mai multe deatliwinking

| CSMasterKILL a răspuns (pentru Luci2000):

Putem face noi doi?

| Andy_Shriinee_1998 a răspuns:

Eu am facut parteneriat cu youtube de 3 ori in total. In ianuarie in iunie si acum in noiembrie! Este foarte simplu! Cea mai usoara metoda este la socialblade. link aici: http://socialblade.com/youtube/user/laurentiud1998 esti deja in baza lor de date si poti aplica! Dureaza cam 1-2 saptamani per total sa ti se upgradeze contul! eu mi-am pus varsta mea reala (14 ani) si m-au acceptat... insa, daca crezi ca poti si vrei sa intri intr-o retea de renume iti recomand reteaua fullscreen! aici trebuie doar sa spui ca ai 18 ani! Eu prima data am aplicat cu Socialblade apoi cu machinima si acum sunt la fullscreen dar m-am lasat de youtube. Pentru moment nu mai postez! Ai grija sa nu ai advertismente sau Matched sau Blocked ca iti dau direct reject! ai grija la limba engleza! Este foarte importat sa te descurci cat de cat cu limba engleza! Sper ca te-am ajutat! poti aplica la link-ul acesta cu socialblade:http://socialblade.com/youtube/user/laurentiud1998/partner (da de pagina in jos si da click pe -Link Socialblade with youtube-) si aici cu fullscreen:http://apply.fullscreen.net/fullscreen Cu machinima nu tr sa te complici! e destul de greu sa intri la ei in retea :(

| introduaicinumele explică (pentru Andy_Shriinee_1998):

Mersi de ajutor, dar, intrebarea am postat-o acum mult timp cand eram la inceput cu Youtube-ul, acum stiu cum se face, si nu vreau sa aplic la Social Blade, as vrea la TGN dar ei cer 1000 vizuri pe zi sau am mai gasit o retea care cere 500 pe zi si este ok din cate am auzit.

SI intr-un fel nu prea imi mai pasa de Youtube, am lucrat mult la canalul meu, am ajutat multe persoane care ma intrebau in comentarii si nu m-am ales cu nimic. nici macar un share pe Facebook... in 9 luni am facut aproape 400 subs (ai vazut si tu de la statisticile Social Blade). iar altii in 3 luni ajung la 1000. pentru ca altii ii promoveaza. si aveam acum 2 saptamani vreo 600 vizuri pe zi, acum mi-au scazut, dar sincer sa fiu, nu m-am mai chinuit cu video-uri de vreo 2-3 luni ca este mai important sa ma ocup de scoala.