| BadASsS a întrebat:

Pentru un gaming pc ce procesor e mai bun : Intel sau amd? Respectiv Procesor Intel® CoreTM i5-4670, 3.40GHz, Haswell, Socket 1150, Box sau Procesor AMD FX X8 8350, 4000MHz, 16MB, socket AM3+.

3 răspunsuri:
| Kriss96 a răspuns:

Depinde ce gaming. Unii joaca tot felul de RPG-uri slabute si se cred gameri adevarati.
A fi gamer inseamna a juca un anume tip de joc. Nu orice apare in reclame pe site-urile cu seriale.
Eu recomand Intel. Din experienta proprie.

| cipri11 a răspuns:

Amd de oarece si eu folosesc unul dar putin mai slab dar merg oi multime de jocuri cum ar fi:fifa 2014, mw4, gta 4.