| dRsClaud a întrebat:

Play Station 3 Slim sau Xbox 360 Elite

?

5 răspunsuri:
| Mary Marry a răspuns:

Play Station 3 Slim happy love struck

| vibers9 a răspuns:

Problema sta asa:

X-BOX 360 : +rezolutia la care lucreaza (1080p fata de 720p de la ps3)
+multe jocuri exclusive
+il moti moda(ce inseamna ca poti sa iti tragi jocurile de pe net fara, ne mai fii nevoit sa le cumperi in original)
+controllerul de calitate
+servicii online ireprosabile, comunitate impresoinanta
+++ xbox kinect este o extensie care face ca unele jocuri sa fie controlate ca la wii
+alte nimicuri cum ar fi perioada de viata a controllerului si raza lui etc.
- face un zgomot asemanator unui laptop (se poate acoperi foarte usor dand volumul mai tare)
PS3:

+suport blue ray
+jocuri exclusive
-are mai mica memoria ram
--- jocurile de multi platforme sunt portate de pe xbox pe restul ( ce inseamna ca ele sunt concepute pentru XBOX 360 si apoi sunt convertite si pentru ps3 wii sau pc.rezultatul este ca jocurile de ps3 vor avea o calitate a pixelilor mai proasta, ceea ce este foarte rau)
-jocurile trebuie cumparate in original si si mai mult, acestea costa mult mai mult ca la xbox deoarece sunt scrise pe blue raywinking

concluzia : ia. ti xbox 360 slim daca gasesti (cauta pe youtube detalii )

PS: si xbox 360 si ps3 sunt capabile de afisare 3D (sa le vezi in format 3D cu ochelari dinaia smug)

| RainDrop a răspuns:

Ambele.

| RainDrop a răspuns:

@vibers
Left 4 dead 1 si 2 sunt pentru PC
Team fortress 2 e pentru pc
Si ps3 are exclusive, ps3-ul are :
Little big planet (2)
God of war (seria)
Xbox-ul ce are?
Halo 3 si reach?

| tymo20 a răspuns:

@vibers9 la xbox kinnect nu ai nevoie de controller, in rest ai dreptate.Recomand la toti xbox.
ps:elite e cel mai bun din categoria xbox.