| Davidalx a întrebat:

Salutare tuturor ma puteti ajuta? ce sa aleg play station 3 sau xbox 360? care este mai buna din toate punctele de vedere? am vazut ca sunt mai multe modele de xbox ( slim, elite, super elite, etc.) ce model ar fi cel mai bun? ma puteti ajuta? multumesc!

Răspuns Câştigător
| anonimguy3 a răspuns:

PS3:
-face xbox 360 la grafica fara drept de apel
-o groaza de optiuni multimedia, mult mai multe decat pe xbox 360
-poti juca online gratuit doar iti faci cont pe psn, pe xbox 360 trebuie sa platesti 160 de lei pe an ca sa joci online.
-memoria mai mare la toate versiunile mai ales la slim, ps3 super slim are 500gb si xbox 360 super slim are 250gb lol tongue
-mai mic ca marime si ocupa mai putin spatiu.
-exclusivitatile de 10 ori mai bune decat xbox gen the last of us, seria god of war si vor mai aparea

Xbox 360 ar face PS3 doar la controller care e mai confortabil de tinut in mana. Desi ti-as recomanda sa iti iei PS4 pentru ca pe old gen (xbox 360 si ps3) nu vor mai aparea jocuri de anul viitor. tongue

| Davidalx explică (pentru anonimguy3):

Multumesc mult, dar ce imi recomanzi un slim sau un super slim?

| Davidalx explică (pentru anonimguy3):

Si daca e bine sa il modez

| anonimguy3 a răspuns (pentru Davidalx):

Super slim, din nume e mai micut slim, si super are memorie mai mare si eficienta, si oricum numai modele super slim sunt pe piata.

| anonimguy3 a răspuns (pentru Davidalx):

Daca vrei sa o modezi te duci la un specialist si ii spui sa ti-o modeze cu un anumit model, unele modele pot bana permanent contul de online al consolei si numai poti juca online. Dar si durabilitatea consolei se va duce dreacu.

| Davidalx explică (pentru anonimguy3):

Am auzit ca are hardware mai bun ce este asta? Ma poti ajuta? Am gasit un xbox 360 la 450 de lei cu 2 manete gta 4 si inca 2 jocuri este nou nout si cel mai iefitn ps3 la 600 cu 2 manete...

| Davidalx explică (pentru anonimguy3):

Si daca conteaza foarte mult hard-ul adica daca am de 4 gb sau de 120... daca am de 120 de gb pot sa salvez gta 5 pe el si sa nu mai introduc cd-ul apoi? Cu ce ma ajuta hardul mare?

| Davidalx explică (pentru anonimguy3):

Daca e pot sa ii pun alt hard apoi nu? sau pot sa introduc un stick de 16/32 gb in el?