| Flavius_Rosca_1996 a întrebat:

Poti primi apeluri de la necunoscut pe un telefon fara sim doar aprins?

6 răspunsuri:
| al3xander a răspuns:

Nu, in niciun caz. SIM-ul contine informatiile despre numarul tau. insa daca nu ai SIM poti apela doar serviciul de urgenta 112

| alincool22 a răspuns:

Logic ca nu

| mariameri a răspuns:

Gandeste-te ca SIM-ul contine numarul tau de telefon. Fara sa-l introduci in "aparat", nu poti sa suni sau sa fi sunat!

| LukeS a răspuns:

Categoric NU, atat timp cat nu are SIM(care da si numarul) nu ai cum sa primesti apeluri sau sa apelezi pe cineva.

| Flavius_Rosca_1996 explică (pentru LukeS):

Dar mie mi s-a intamplat aseara de asta intreb

| Flavius_Rosca_1996 explică:

Da dar aseara eu am primit un apel si nu cred ca ma controleaza sri-ul?!?!?!