| CuloriHD a întrebat:

Poti pune 2 mapa in una singura la minecraft si daca da cum.
dau funda+vot celui mai bun raspuns

Răspuns Câştigător
| xFluing a răspuns:

MCEdit. Sunt multe tutoriale pe net.

| SonicAndrei a răspuns (pentru xFluing):

Pot să te întreb ceva? Am un server online (făcut cu Hamachi) și îmi voi reinstala Windows-ul. Serverul și jocul sunt în D, am mutat și 99% din Hamachi în D, dar crezi că reinstalarea Windows-ului va afecta serverul? Mă refer la adresa IP.

Aștept un răspuns de la amândoi... Scuzați că pun o întrebare într-o altă întrebare, dar nu mi-a răspuns nimeni când am întrebat eu.

| CuloriHD explică (pentru SonicAndrei):

Da cred ca da eu am avut server de metin si la sters

| SonicAndrei a răspuns (pentru CuloriHD):

La Minecraft e puțin diferit. Serverul e în D, nu în C ca toate hărțile normale. Mi s-a stricat deja Windows-ul și mi s-au șters toate lumile (și alte chestii din C).

Crezi că adresa IP va fi afectată?

În rest nu-mi fac griji. Mi-am salvat deja niște construcții cu MCEdit, iar dacă îmi pierd harta mă enervez și voi lucra 50% cu el (într-un fel voi trișa, dar consider că recuperez).

6 răspunsuri:
| SonicAndrei a răspuns:

Nu poți pune la propriu 2 hărți una în alta. Poți lua elemente dintr-o hartă și să o pui în alta cu Minecraft Editor.

Cu Minecraft Editor ai o grămadă de opțiuni cum să editezi o lume de Minecraft. E „MCEdit", cum zice MattFluing.

| xFluing a răspuns (pentru SonicAndrei):

Mda, la anumite elemente credeam si eu ca se refere si mai mult ca sigur asta vrea.

| SonicAndrei a răspuns (pentru xFluing):

Tu poate scrie înțeles?

Crezi că va afecta adresa IP?