| anonim_4396 a întrebat:

Problema BIOS, se blocheaza bios-ul cand intru in el
Componente : placa ati p5ld2-x video hd 7770 vapor-x 3gb ram ddr2 (2 placute), windows XP sp3 32 bit, aveam aceasta problema si pe windows 7 32 bit ultimate, nu imi intra in bios
apasam delete, intra in bios si asa ramanea nu puteam face nimic nici sa selectez vreo optiune, nu am floppy disck si nu stiu cum altfels a-l updatez.

ma ajuta cineva?

7 răspunsuri:
| nutepriveste21 a răspuns:

Nu vad legatura intre windows si bioss. Deconecteaza tot ce se poate deconecta(hdd cd-rom etc) lasa pe rand cate una din cele doua placute ram, scoate bateria de pe placa de baza( cam 10 minute) si vezi ce se intampla.

| shannygelu a răspuns:

Este de la rami conflict scoate o placuta lasa numai una

| anonim_4396 explică (pentru shannygelu):

Da dar de ce? pana acum au mers perfect pe pc impreuna si nu am avut probleme cu ei...
este vorba de 1gb ddr2 sycron 667 mhz si o placuta de 2gb ddr2 Kingmax 667 mhz

| shannygelu a răspuns (pentru anonim_4396):

Lasa numai pe aia de 2 macar sa verifici daca merge sa intri dupa pui inapoi si pe ailalta

| tr3ig a răspuns:

I-ai facut cumva update la bios? daca da fugi la un service sa iti rescrie biosu

| anonim_4396 explică (pentru tr3ig):

Nu i-am facut, dar cum as putea sa-i fac? n-am floppy in pc

| tr3ig a răspuns (pentru anonim_4396):

Flopy nu are treaba, iar updatele nu il faca tu ca e greu si nu are rost sa il faci.