| dominyksk a întrebat:

Problema cu PC, Nu imi citeste dvdrom sad iar cand dau pe device manager imi arata cu semnu exclamari

19 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce scrie acolo la semnul exlamarii?

| dominyksk explică:

I-am facut, si tot nu merge scrie, the best driver software for your device is allerty instaled

| dominyksk explică:

Nu scrie nimic

| dominyksk explică:

Nu scrie nimic.

| dominyksk explică:

Acum nici nu mai arata firma dvdromului

| dominyksk explică:

Bun si de unde fac rost de driver la dvdrom?

| inlovewiththerainbow a răspuns (pentru dominyksk):

Uite, încearcă pentru început altceva.
Cel mai des în așa cazuri e de vină praful ce se depune în interiorul case-ului ) la mine tot uneori nu-l citește, în așa caz recomand scoaterea de pe motherboard a cablului de la dvdrom, și să încerci să-l conectezi în alt slot.
dacă nu merge ici asta, atunci poate problema e în driver.

| dominyksk explică (pentru inlovewiththerainbow):

Am facut si asa si tot nimic, am scos cablu l-am bagat in alt loc eu primesc alimentare in el bag cd si il invarte, dar nu imi arata dvdromu in my computer

| inlovewiththerainbow a răspuns (pentru dominyksk):

Sper că nu ai făcut toate astea cu pc-ul conectat...
Mm, poate fi și din cauza deteriorării cablului. sau
Întâi stinge pc-ul, apoi deconectează cablul nu de alimentare, dar cel de transmitere a datelor, care e unul întreg nu 4, și schimbă cu locul cu cel de la HDD, dar fă asta extrem de atent și minuțios. Și e doar pe răspunderea ta, eu îți dau sfaturi, și nu sunt expert )))

| dominyksk explică:

Man nu e de la cablu, am pus cabluri noi si nimic, tot asa e din system, am incercat cu firmware deala si nimic...

| dominyksk explică:

Am pus si alt dvdrom si tot nimic

| inlovewiththerainbow a răspuns (pentru dominyksk):

Atunci ar trebui să apelezi la un specialist.
îmi pare rău ))

| AdmiNuL a răspuns:

Salut, dominyksk. Poate ai tu versiunea veche, încearcă să o descarci pe cea mai nouă.

| AdmiNuL a răspuns:

Eu sunt programator, credemă, descarcă o versiune mai nouăwinking

| AdmiNuL a răspuns (pentru AdmiNuL):

Crede-mă *.

| marioS10maryus a răspuns:

Fai update la aia cu semnul exclamari...si ar trebui sa mearga

| inlovewiththerainbow a răspuns:

Am avut și eu o problemă de genu, care a urmat cu BSOD : )
Problema poate fi în driver, care trebuie șters, și instalat unul potrivit sistemului tău.

| inlovewiththerainbow a răspuns:

Încă ceva
dacă nu se aprinde pc-ul să știi că problema e în cablu, trebuie să revii la configurația inițială.și atât.

| Ceban_Dan_1998 a răspuns:

Scrie pe google download dvdrom si gaseste succes