| anonim_4396 a întrebat:

Problema: de o luna fiecare video pe care il incarc pe Youtube se vede nasol, nasol in sensul ca apar puncte colorate si dungulite pe el... chiar daca pe PC se vede bine, chiar daca folosesc alt program de randat/editat/convertit tot la fel de vede...

Uitati exemplu: http://youtu.be/7xCGHuNsJyk

Am incercat o gramada de formate si codecuri... dar degeaba...

Cineva ma poate ajuta?

2 răspunsuri:
| Sihastrul a răspuns:

Ce sa vad? E setat pe privat.
Youtube foloseste alte codecuri si daca il editezi acolo se vede si mai prost, se poate cat de cat remedia facand setari pentru placa video. Daca ai cd-ul cu diverele placii video vezi numele placii catalyst control center.
Vezi aici, la primul este setata grafica, celalalt editat pe youtube.
http://youtu.be/Jtpf_YSPtgY
http://youtu.be/kDAIBcuTkJs

| introduaicinumele a răspuns (pentru Sihastrul):

Da ma, am sters acum video-ul ala... nu ma va ajuta nimeni, deci voi sterge si intrebarea N-AM FACUT NICI O MODIFICARE IN PC! N-am modificat nimic in driverul placii video, n-am instalat nici un codec nou, n-am facut nimic, asa dintr-o data, cand am incarcat un video pe Youtube avea puncte si dungi COLORATE! (erau albe, roz, verzi, cam toate culoarile), iar video-ul incarcat cu o zi inainte, avea acelasi codec, acelasi format, bitrate si se vedea OK, n-are nici un sens, acum mi-am sters toate codecurile si le-am instalat din nou (ca poate o fi de la ele), si tot asa imi face, asta e ma las de Youtubeing... pacat de subscriberii pe care i-am facut (200, si acum cand imi mergea si mie mai bine am probleme).