| DanuTzCarbon a întrebat:

PROBLEMA URGENTA. Parca ventilatorul de la unitatea mea sta pe loc. Temperatura ajunge la 60-70 grade (celsius), doar cand este deschis. La ultima verificare aveam 64 grade. Daca il tin asa incepe sa miroasa a ars. Deja se simte cum vine aer foarte cald din unitate. Ce as putea face sa il racesc macar pentru 24 de ore, pana iau piese de schimb?

5 răspunsuri:
| JustCosmin a răspuns:

Ai face bine sa desfaci unitatea si sa dai cu aspiratoru prin ea, dar atentie sa nu atingi din componente. Verifica si ce fel de procese ai deschise si care din ele iti solicita asa de tare procesorul. In cazul in care ai procese care iti solicita mai mult decat normal, procesorul, inlatura respectivele programe.

| SadWord a răspuns:

E de la sursa.Am patit-o si eu.Trebuie sa desfaci sursa si sa bagi ulei la coolerhee hee.

| costel121 a răspuns:

Scoate-l din priza si lasa-l ca se raceste singur sau sufla cu un ventilator pe el

| CoSmInEl500 a răspuns:

Nu il mai folosesti. e cea mai sigura cale de a nu strica si altceva

| Qekz a răspuns:

Nu mai merge sau se poate sa fii fost prea cald dc nu, trebuie sal schibi
────────────────────░███░
───────────────────░█░░░█░
──────────────────░█░░░░░█░
─────────────────░█░░░░░█░
──────────░░░───░█░░░░░░█░
─────────░███░──░█░░░░░█░
───────░██░░░██░█░░░░░█░
──────░█░░█░░░░██░░░░░█░
────░██░░█░░░░░░█░░░░█░
───░█░░░█░░░░░░░██░░░█░
──░█░░░░█░░░░░░░░█░░░█░
──░█░░░░░█░░░░░░░░█░░░█░
──░█░░█░░░█░░░░░░░░█░░█░
─░█░░░█░░░░██░░░░░░█░░█░
─░█░░░░█░░░░░██░░░█░░░█░
─░█░█░░░█░░░░░░███░░░░█░
░█░░░█░░░██░░░░░█░░░░░█░
░█░░░░█░░░░█████░░░░░█░
░█░░░░░█░░░░░░░█░░░░░█░
░█░█░░░░██░░░░█░░░░░█░
─░█░█░░░░░████░░░░██░
─░█░░█░░░░░░░█░░██░█░
──░█░░██░░░██░░█░░░█░
───░██░░███░░██░█░░█░
────░██░░░███░░░█░░░█░
──────░███░░░░░░█░░░█░
──────░█░░░░░░░░█░░░█░
──────░█░░░░░░░░░░░░█░
──────░█░░░░░░░░░░░░░█░
████──░█░████░░░░░░░░█░
█──█──████──████░░░░░█░
█──█──█──█──█──████████
█──█──████──█──█──────█
█──█──█──█────██──██──█
█──████──█──█──█──────█
█─────█──█──█──█──█████
███████──████──█──────█
──────████──██████████