| johnyBY a întrebat:

Procesor AMD FX X6 6300, 3500MHz, 14MB, socket AM3+

sau

Procesor Intel® CoreTM i3 3225, 3300MHz, 3MB, socket 1155, Box

Pentru GAMMING.

Răspuns Câştigător
| Riderx1 a răspuns:

Amd...vrei high performance?
- 16/32GB memorie RAM (ddr 3)
- AMD Radeon HD7970
- AMD Bulldozer FX4150
placa de baza si sursa pe masura, poate si o placa de sunet Asus XONAR-D2 ....rulezi crysis 3 [care nici nu ii aparut inca=)) ] la cele mai inalte standarde.
p.s. amd are consum mic, pentru 4 nuclee si o frecventa de pana la 4GHz, mai bine de atat...de ce buget dispui? i-ati un Alienware aurora (http://www.alienware.com/Landings/desktops.aspx)

2 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

AMD, clar.Sau dacă vrei pune-le pe amândouă pe o placă server(glumeam desigur) și o să ai 2 calculatoare într-unul.

| BLKZ a răspuns:

Intel. E de ultima generatie, are un consum mult mai mic fata de AMD. Castiga la jocuri dar pierde la aplicatii din cauza celor 2 nuclee.