| IonutLospa a întrebat:

Revin cu o alta intrebare, am facut upgrade la viteza de net de la Digi.
Le-am dat mesaj si primesc acest mesaj "insa infrastructura nu permite instalarea abonamentului Fiberlink 1000".
Pe site la acoperire imi arata:FTTC,FTTB,FTTH.

Si nu inteleg, daca nu era "infrastructura" de ce am putut sa fac contractul online si nu mi-au zis de la inceput?

13 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Tu ai facut doar COMANDA online pentru modificarea contractului.
La verificarea datelor tale si ale conditiilor tehnice s-a constatat ca, la adresa ta nu exista inca instalatia tehnica necesara pentru viteza Fiberlink 1000.
Ca urmare, nici modificarea contractului nu s-a produs.

| IonutLospa explică (pentru Bula):

Nu am facut doar comanda, am primit si contractul noul cu viteza asta pe e-mail.
Mi se părea normal sa imi arate ca nu e posibil sa fac upgrade cum imi arata acum cand am modificat la Fiberlink 1000.
Plus că imi arata ca e in curs de instalare in loc sa mă anunțe că nu e posibilă viteza asta.

| Bula a răspuns (pentru IonutLospa):

"In curs de instalare" inseamna ca se va trage fibra optica la tine in casa.
Evident, acesta presupune modificari tehnice in retea, ceea ce dureaza.
Facturarea pentru noul serviciu se va face doar dupa ce vei fi conectat prin noua retea de fibra optica, pana atunci va fi ca si inainte.

| aditimus a răspuns:

Inca nu ai cablarea pe fibra optica in zona ta.

| sierra1 a răspuns:

Ai făcut "upgrade" de la ce viteză?

| IonutLospa explică (pentru sierra1):

Fiberlink 100

| sierra1 a răspuns (pentru IonutLospa):

Ok, o să treci la Fiberlink 300 sau 600 sau ce-o fi pe la voi disponibil

| LPCTSTR a răspuns:

Eh... "banii mai intai, de restul vedem mai tarziu"

| gabicoo a răspuns:

La RDS e ca la cu..rve! Mai întâi plătești și după aia vezi ce-ți oferă. Așteaptă tu mult și bine până vezi fiberlink 1000!
laughing

| gabicoo a răspuns (pentru gabicoo):

Din ce oraș ești?

| IonutLospa explică (pentru gabicoo):

Mioveni

Răspuns utilizator avertizat