| Laurentiu0000 a întrebat:

S4-5s! Buna as vrea sa va spun ca am un Samsung galaxy s4 il am de un an nu are nici o zgarietura, DAR! se blocheaza am mai cautat si cercetat si toate samsungurile se blocheaza foarte mult! daca spuneti ca nu se blocheaza inseamna ca mintiti! Intrebarea mea este, se merita sa-mi cumpar un Iphone 5s? mentionez ca eu nu joc jocuri pe telefoane, il tin doar de poze, selfie nu cer sa fac poze superbe, ca daca voiam imi luam un aparat foto, dar vreau sa nu se blocheze si vreau sa ma tina macar 4 ani, pentru ca eu am foarte mare grija de telefonele mele. Deci se merita sa-mi iau un Iphone 5s? astept pareri! Funda cui cred eu! si apopo daca se merita o sa mi-l iau la anul in septembrie! happyso?happy

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca ti-as spune ca am un Samsung Galaxy(smartphone) de 3 ani si nu mi s-a blocat niciodata ai crede ca mint? Problema e ca il folosesc pentru ce este facut.Ca telefon. Ceva muzica si 2-3 aplicatii.Normal ca li se blocheaza celor care descarca tot felul de jocuri si aplicatii nefolositoare.Doar de dragul de a fi mai presus decat altii.

| CAMIOANIEEE a răspuns (pentru darrio2007):

În ziua de azi un telefon e folosit ca un mini-desktop(mini-pc).Și depinde de performanțele telefonului(dacă ai o cărămidă, normal că-ți sacadează mereu)Deși mi-e cam greu să cred că S4 se blochează că totuși e un telefon care intră în categoria High Level.

| CAMIOANIEEE a răspuns:

Iphone-urile sunt slabe când vine vorba de rezistență.Îți poți lua alt telefon cu Android(LG,Sony, Huawei, HTC, etc)Sau un telefon cu windows phone(Nokia Lumia care vrei tu)Plus că Iphone-urile când apară costă cât juma de logan, dar merită cât de cât...deși 5s e cam 25 de mil(cred)de banii ăia îți iei Z2, G3 sau One M8.Un prieten și-a luat Xperia Z și nu se blochează deloc.Sau poți păstra S4 și îi instalezi un Custom ROM(dacă știi, cyanogenmod e cel mai bun, părerea mea)Scuze pentru un lung răspunslaughing

| CAMIOANIEEE a răspuns (pentru CAMIOANIEEE):

Corectare.când apar costă...* și prietenul cu Z-ul il are de 1 anhappy

| Popescu_Dragos_1979 a răspuns:

NU ESTE ADEVARAT! Nu te mai lua dupa cei de jos
Eu iti sugerez să ti iei iphone dacă spui că poti avea grija de el...
In primul rând la android sistemul de operare e făcut să ruleze pe mai toate smartphonurile, normal că se blochează
In schimb iphone-ul nu se va bloca, iphone urile au foarte bună conexiune intre soft si hard intelegi? Ios este făcut să mearga doar pe telefoanele de la Apple...
In plus, dacă iti iei acum un telefon Samsung de 15 milioane, cand il vei vinde (dacă il vei vinde pentru ca in fiecare an apar telefoane din ce in ce mai performante cu android ) nu ti vei lua nici macar 8 milioane pe el
In schimb dacă ti iei un 5s si dai pe el 2400 de lei este foarte probabil ca dacă ai vrea sa il vinzi peste 5 ani sa iti iei 12 milioane pe el rapid...
Iphone-ul face poze foarte bune, are un sistem de operare bun, arata bine, se miscă bine, este un telefon de mărimi perfecte... Iti recomand să ti iei 5s