| anonim_4396 a întrebat:

SA MA AJUTE CINEVA! sad Salut TPU, am o problema cu PC-ul. Atunci cand ma uit la videoclipuri pe YouTube cateodata mi se vede pixelat la calitate inalta (720p-1080). Nu e 100% de la internet. Am verificat. Pur si simplu in timpul clipului mi se pixeleaza imaginea de parca ar fi cea mai proasta calitate si dupa isi revine si dupa o iau de la inceput. Tin sa mentionez ca de curand am schimbat placa video ca cealalta s-a ars. Inainte aveam Ati Radeon 6500 (cred) si acum am o nVidia 8500 GT. Presupun ca e de la o setare gresit in panoul de control. Va rog ajutati-ma sa o rezolv cumva.

5 răspunsuri:
| taken a răspuns:

Din ce vad aici
http://www.emag.ro/......E3CPMBBBM/
placa video pe care o ai este foarte slaba.Probabil atat poate ea.Nu cred ca ai ce setari sa faci.Incearca sa instalezi un driver mai nou, dar nu cred ca te ajuta.

| IAmAlex a răspuns (pentru taken):

Nu e placa mea aia. Placa mea e nVidia Geforce 8500 GT 2 GB DDR3. Aia e foarte slaba. Si in legatura cu diverul... Sa stii ca am setat ca atunci cand apare un update sa se instaleze automat si acum am dat check si mi-a spus ca e "up to date" happy

| taken a răspuns:

Pentru driver poti descarca geforce experience
http://www.geforce.com/geforce-experience/download
Click pe agree & download.
Instalezi, deschizi si dai check for updates.

| johnnytheboss a răspuns:

Incearca sa schimbi browser-ul, treci pe Chrome sau Operahappy

| IAmAlex a răspuns (pentru johnnytheboss):

Am incercat... acelasi rezultat...