| Tron a întrebat:

Sal.Am o problema legata de Windows Xp.Imi merge greu insa nu stiu de ce. L-am reinstalat ieri si si acum ruleaza foarte greu programele din Startup, si dureaza in jur de 1 minut pana mi se conecteaza internetul, ceea ce pana ieri nu facea asa.Mentionez ca nu mai am nimic in pc (programe, jocuri sau altele) si am cunostinte destul de bune in privinta pc-urilor.

12 răspunsuri:
| alecx4music a răspuns:

Nu mentionezi nimic de antivirus, deci banuiesc ca nu ai. In majoritatea cazurilor virusii sunt principala problema... Dai ctrl+alt+del file, new task si scrii acolo msconfig, ii dai ok.
II dai la startup si vezi tot ce iti porneste odata cu windows-ul. Debifezi tot ce nu iti trebuie.
Sfatul meu este sa reinstalezi windows-ul, instalezi driverele, instalezi antivirusul (toate astea cu cablul de internet scos), faci conexiunea la internet, faci update la antivirus, faci update la Windows inspecial la drivere (update-urile care nu stii ce sunt nu le descarci), apoi instalezi restul programelor.
Multa bafta!

| Tron explică (pentru alecx4music):

Am Kaspersky, insa nu vad de ce ma intrebi de un antivirus daca eu iti spun ca e gol si nu am nimic in el.Doar driverele, antivirusul si anumite programe ce le instalam mereu.

| alecx4music a răspuns (pentru Tron):

Sau poate ai vreun bad pe hard...

| SorinELoo7 a răspuns:

Asta păţesc şi eu cu PC-ul meu după o lună de la instalarea windows-ului...

| costyflamebossulbossilor34 a răspuns:

Multe probleme pot fi de ex poate nu stiai dar dupa un timp hardu se uzeaza si nu mai reuseste sa ruleze atat de bine dar poate fi si de la sursa inearca poate un alt windows 2003 poate ar fi bun

| AaN56 a răspuns:

Spune-mi placa video si RAMI s-ar putea sa fie si hard discu ca se buteaza de la atatea reinstalari de windos.Incearca si un alt windos si pc-ul meu este format din bucati n-am nimica la fel in pc. Dar du-te si la cineva specializat in pc-uri si cu aparatura necesara spune-i sa-ti dea un reset la procesor.Lucrez de 7 ani cu pc-uri si la 6 ani instalam singur windosu (nu vreau sa ma laud)dar du-te la cineva care are si facultate. Funda?

| gaby140 a răspuns:

Poate k ai vreun virus puternic pe PC, ti-ai instalat o versiune piratata de windows xp, memoria RAM nu e prea mare, sau ai un pentium mai mic de ''4''... sper ca ti-am fost de ajutor.

| Tron explică (pentru gaby140):

Un virus? Dupa ce am formatat si am sters tot? Nu cred.Cat despre Windows, e cel ce l-am avut de peste 3 ani si nu mi-a facut asemenea chestii. E un Windows perfect as putea spune.

Răspuns utilizator avertizat
| Catalin_Dragnea_1989 a răspuns:

De la cine ai internet? cumva de la RCS?