| xt9000 a întrebat:

Sal la toti.cu toti cunoastem sistemu de operare android pentru telefoane. dar care firma la facut si la folosit prima

Răspuns Câştigător
| Jadis a răspuns:

Pai este dezvoltată iniţial de Google, iar mai târziu de consorţiul comercial Open Handset Alliance. Apoi ca firma de telefoane a fost folosit -cum a zis si Gabriel- de HTC. Apoi Samsung. Vor urma si alte telefoane sa foloseasca acest sistem de operare dar ramane de vazut

7 răspunsuri:
| conundrum a răspuns:

Sunteti BANANA cu A... Google fratilor.pe ce lume traiti?

| tapeee a răspuns:

HTC a folosit prima, dar a fost facut de Google.

| tapeee a răspuns:

Htc, Samsung, Lg, Vodafone, Cosmote + chinezariile.

| Gabriel1 a răspuns:

HTC a folosit prima Androidul,nu stiu daca tot ea l-a facut.(eu cred ca da)
Pai ai la detalii despre telefon,ai pe acele carti pe care le primesti de la el, poti sa il mai recunosti si din telefon, etc.happy

| Gabriel1 a răspuns:

Am uitat sa mentionez ca la telefoanele cu android iti va da optiune de upgrade.De ex:ai android 2.3 il poti upgrada gratis la 2.4(nu stiu daca la toate smartphone-urile este asa)

| BringMeTheHorizon a răspuns:

@Anja:a intrat si LG-urile in cursawinking

Răspuns utilizator avertizat