| AlexrAul456 a întrebat:

Este buna placa video Nvidia Geforce GTX 460M in gaming? Adica sa merarga cele mai noi jocuri.Pe langa placa asta mai este un Intel Core i5 460M 2.50 ghz si 8 gb RAM. Vreau sa stiu daca placa video e buna in gaming.

Răspuns Câştigător
| Veromon a răspuns:

Cand vezi acronimul GTX, inseamna ca este gama de ultra-gaming a producatorului Nvidia. Oricum, modelul care il ai tu, a facut cam 5 ani, poti joca toate jocurile, dar la unele vei fi nevoit sa reduci din detalii.

| VladyXR a răspuns (pentru Veromon):

A fost creata in 2009 impreuna cu monstrul 5990, pe atunci erau cele mai puternice placi din lume, si in prezent se folosesc SLI 2 sau 4, depinde.

| AlexrAul456 explică (pentru Veromon):

Dar Amd Mobility Radeon hd 5870 ...cu Intel Core i7 de 2.8, este mai buna ca GTX 460M in gaming?

8 răspunsuri:
| Sn4k3 a răspuns:

Placa video este buna, desi nu vei putea juca toate jocurile cu cerinte maxime sau la unele nici chiar medii, iar procesorul e asa si asa, deoarece are doar 2 nuclee. Bafta!

| hypentakill a răspuns:

Vrei sa joci pe low si cu rezolutia 640x840 da cumpar-o. Placi video pentru gama mobile nu tin sa joci 5-6 ani ultimile jocuri. Incearca sa joci Far Cry 4 pe el...

| AlexrAul456 explică (pentru hypentakill):

Dar Amd Mobility Radeon hd 5870? E mai buna ca asta?

| hypentakill a răspuns:

Da e mult mai bun 5870.

| AlexrAul456 explică (pentru hypentakill):

Merg cele mai noi jocuri?

| hypentakill a răspuns:

Pe low s-ar putea unele pe medium la ce sa te astepti la o placa video veche.