| anonim_4396 a întrebat:

Sall all...De curand mi_am cumparat un laptop de la Toshiba..si are o chestie dreptunghica..prin care trece curentul,, nu stiu cum se numeste... daca se incalzeste poate exploda,,,, si de se incalzeste mai tare la jocuri?

4 răspunsuri:
| laptopnews a răspuns:

Nu cred ca ai de ce sa iti faci griji! E putin probabil sa explodeze ceva la un laptop! happy Succes!

| LIN2010 a răspuns:

Acela este un alimentator, pentru laptop, si se incalzeste pana la o anumita temperatura normala de functionare.Este constructiv un transformator de tensiune si un invertor de curent(adica din curent alternativ, in curent continu).

| N0xEterniS a răspuns (pentru LIN2010):

Multumesc happy

| LIN2010 a răspuns (pentru N0xEterniS):

Pentru putin.Respecte