| gmbod1 a întrebat:

Sall
Am o problema cu pc-ul am urm conf: INTEL PENTIUM 4 2, 8GHZ (2CPU),ram 1,5GB,placa video Intel 82945g express chipset 128MB, si cand intru pe unele jocuri mi se deschid dar dupa 1 min se restarteaza pc-ul nu suporta grafica 3d placa video?

7 răspunsuri:
| JusTPauL a răspuns:

Downloadeaza speccy si vezi temperatura placii video si a procesorului.
http://download.cnet.com/Speccy/3000-2094_4-75181811.html
S-ar putea sa fie cam solicitat pc-ul. Oricum cred ca are vreo 4-5 ani.

| gmbod1 explică (pentru JusTPauL):

Are 5 ani.....placa de baza are 54-57 grade celsius, hard 36 grade

| JusTPauL a răspuns (pentru gmbod1):

Placa video si processorul erau mai importante dar se pare ca nu iti arata temperatura.
Cel mai probabil pc-ul nu duce prea bine acele jocuri, sunt la limita ti le porneste dar nu le poate processa.

| gmbod1 explică (pentru JusTPauL):

Thx bft

| gmbod1 explică:

Nii sa pun pe procesor pasta? am in casa pasta dar nu stiu ce treaba are pai am jucat cabal online ...si metin si nu ma mai joc normal ca nu vreau sa se intalmple ceva. Unitatea mea este office nu este de jocuri si de-accea nu are slot de placa video separata si are placa video asa mica eu zic sa las jocurile si s-a raman la vizionarea filmelor si jocurile mai mici.

| ShdDidutz a răspuns:

Ai pasta termoconductoare pe procesor? Cand ai verificat ultima oara? Poate nu face racirea calumea si se restarteaza o patesc si eu din cand in candsad.

| CriStyaN988 a răspuns:

Depinde de la joc la joc.ce cerinte are jocul...tu insa ai placa video foarte mica de aia ti se restarteaza.