| ShocK97 a întrebat:

Sall! am un cd cu un windows si sa zicem ca vrea sa fac o copie dar sa fie si bootabila. Bag cd cu windows in calculator si ce trebuie sa fac?

3 răspunsuri:
| alexmircescu13 a răspuns:

Pe langa solutia data de cei care au raspuns inaintea mea, eu iti mai dau o varianta: Cu Nero sau cu alt program CD-Burner poti face o imagine a CD-ului pe care sa o stochezi in hard-disk, iar apoi aceasta imagine poti sa o pui pe un CD gol ori de cate ori vrei. In felul asta, daca se strica sau daca pierzi CD-ul poti sa-ti faci altul in cel mult 10 minute. Succes!

| Nanutzu a răspuns:

Daca acel CD cu windows este bootabil, atunci nu trebuie altceva decat Copy CD, va fi si copia tot bootabila. Funda?happy

| illegal07 a răspuns:

Dupa ce ai bagat cd in calculator deschizi nero si dai copii cd/cd, si iti apare cand sa bagi celalat cd. sa nu scoti ce iti apare cand schimbi cd ca nu-ti mai poti face