| rokey a întrebat:

Sall am un cd cu windows 7 bootabil si vreau sa-i fac o copie sa fie bootabila cum fac asta.merge cu nero sau power iso.dau funda cine stie

Răspuns Câştigător
| SebyMTS a răspuns:

Salut,

Recomand programul gratuit ImgBurn, cu el poţi crea un CD/DVD bootabil foarte simplu: http://www.ultranetworks.ro/......gburn.html

În cazul tău va fi necesar să introduci DVD-ul dorit, apeşi pe Create Image file from disc, aştepţi să se creeze imaginea, după care bagi DVD-ul blank în unitate, selectezi Write image file to disc, alegi imaginea virtuală creată anterior, burn şi asta-i tot.

Baftă!

| nutepriveste21 a răspuns (pentru SebyMTS):

Nero cu, copy disc face acelasi lucru singur fara alte complicatii. Si nu numai nero ci si celelalte programe de inscriptionare care au si aceasta functie de copy disc.

3 răspunsuri:
| nutepriveste21 a răspuns:

Merge cu nero, selectezi copy disc.

| DuDstyrne a răspuns:

Nero e cel mai folosit dupa parerea mea in cazuri de acestea.