| strategicul007 a întrebat:

Sall am un laptop Dell si jocurile imi merg foarte sacadat se pornesc dar merg sacadat si nu stiu ce sa fac se incalzeste procesoru foarte tare cand pun mana va rog ajutor am urmatoarele caracteristici
procesor dual core cpu 2ghz 2ghz
ram 1gb
32 bit

6 răspunsuri:
| pozeanimate a răspuns:

1.vezi temperatura
2.schimba pasta la procesor
3.cumpara o placa video daca vrei jocuri
temperatura o vezi in bios sau cu programul everest

| sleeky1532 a răspuns:

1 ram este minimum necesar pentru rularea OS win7/8, ar trebui sa iti manance sistemul de operare undeva pe la 500 de mb de ram, un messenger si browser-ul cu filme deocheate deschise inca 100-200 mb de ram. Ceea ce iti raman 300 mb de ram pentru joculete. Iti propun minecraft, minesweeper sau clasicul pac-man.

| strategicul007 explică (pentru sleeky1532):

Cum sa joci asa ceva este veo solutie daca bag windous xp ar avea vreo sansa?

| Eigei a răspuns:

Depinde, ce jocuri joci?

| strategicul007 explică:

Ce sa cumpar nu pot schimba placa video la laptop deci ce sa fac?