| marus9666 a întrebat:

Sall,imi puteti da si mie niste linkuri cu tablete pe care merg stik-urile de internet? Ca vreau sa imi cumpar o tableta si vreau sa mearga cu modem..am mai incercat modemu pe alte tablete si se inchideau,va rog frumos,vreau sa mearga netu pe ele,,,, ca in zona in care sunt nu este nici wi-fi nici nu am cum sa imi trag cablu de internet

1 răspuns:
| punk17er a răspuns:

Salut, uite eu am testat pe Odys Cosmo, mai merge pe Odys Loox stickul de la RDS. http://www.itnewz.ro/2012/02/odys-cosmo-review/
Ideea este ca nu poti sti sigur ca un stick merge pe o tableta decat daca incerci ori intrebi magazinul/producatorul. Sunt producatori ce ofera lista de modele de stick-uri suportate. si poti sa vezi daca gasesti stick-ul tau in listele respective.
Recomandarea mea e sa iei direct o tableta care are modem 3G integrat direct... Fie ca-i Apple iPad 2, fie ca e un Galaxy Tab 7 inch, au preturi rezonabile acum, ar mai fi si modele Allview sau Evolio dar o sa injuri cand e vorba de viteza/functionalitate/compatibilitate.