| AvrameL a întrebat:

Sall! ma poate ajuta si pe mine? am o problema cu calculatoru ...intru in start - Turn off computer - Turn off... imi scrie ca isi salveaza fisierele dupa aia windows is shut down si nu se stange ci isi da restart straight facesad FUNDA!

Răspuns Câştigător
| Nyx a răspuns:

Da, bateria e responsabila pentru memorarea configurarilor, printre altele (CMOS), de aceea am pomenit si de indepartarea bateriei.

7 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Problema de windows.

| Nyx a răspuns:

De regula se intampla in urma unei erori, a unei modificari, ar fi multe de verificat dar incearca cu metoda in care debifezi reboot-ul automat de dupa o eroare a sistemului. Click dreapta pe My Computer/Properties/Advanced. Si la Startup & Recovery, click Settings. Sub System Failure, debifeaza Automatically restart.Revino cu raspuns daca a functionat asa. Oricum, asta nu va elimina eroarea/erorile, doar le-ar putea ignora.

| AvrameL explică (pentru Nyx):

Am incercat dar aceiasi problema... straight face am schimbat 3 windowsuri si deageaba ar putea fi de la placa de baza?thinking

| Nyx a răspuns (pentru AvrameL):

Ar putea fi de la mai multe dar incearca intai sa elimini cauze care nu ar presupune reinstalari de os sau investitii in piese. Vezi daca te ajuta un load defaults in bios sau indepartarea bateriei pentru 10 secunde odata cu toate perifericele. si o curiozitate, daca stingi monitorul inainte de a aparea mesajul de salvare, mai ai problema?

| AvrameL explică (pentru Nyx):

Am schimbat bateria cu o alta de la alta placa de baza si acum vad ca merge... putea fi si din cauza asta?

| AvrameL explică (pentru Nyx):

Mersiwinking...daca mai am probleme apelez la tine happy. Multzu inca o data!

| AvrameL explică (pentru AvrameL):

Mai am o intrebare si tot la tine apelez... inainte am avut un windows bun si l`am shcimbat cu altul dar a aparut o problema nu imi gaseste cablu de date de la telefon :| asa imi zice http://postimage.org/image/t9yh4e0rh/

| Nyx a răspuns (pentru AvrameL):

Da, bateria e responsabila pentru memorarea configurarilor, printre altele (CMOS), de aceea am pomenit si de indepartarea bateriei.