| salltpu a întrebat:

am achizitionat acest mouse http://www.pcgarage.ro/mouse-gaming/dragon-war/thor/
l-am pus in portul usb si nu merge am schimbat porturile am reinstalat soft-ul si tot nu merge iar in windows imi spune ca the device is malfunctioning ce pot sa fac?

Răspuns Câştigător
| CinevaNou a răspuns:

Spui ca e defect si ceri sa ti-l inlocuiasca.

| salltpu explică (pentru CinevaNou):

Problema e ca l-am pus pe alt pc si merge

| CinevaNou a răspuns (pentru salltpu):

Bun, atunci problema pare sa fie pc-ul tau. Ai incercat sa deconectezi toate celalate dispozitive usb cand mutai mausul din mufa in mufa?
Ai mai putea incerca sa stergi driverul pentru maus:
Din device manager intri la mice and other pointing devices si dai uninstall la mausul instalat(ai grija sa bifezi "delete driver" inainte sa dai ok, asta daca apare bifa).
Dai restart si ar trebui sa il vada cel putin ca un maus obisnuit.

Vezi http://www.wikihow.com/Uninstall-USB-Drivers-in-Windows-XP ca punct de referinta.

| salltpu explică (pentru CinevaNou):

Am incercat tot nu merge

| CinevaNou a răspuns (pentru salltpu):

Cumva ai usb 3.0 pe toate mufele? Incearca sa-l dezactivezi din bios, de proba.

| salltpu explică (pentru CinevaNou):

Am usb 2.0 l-am incercat la un prieten el are xp eu am 7 la el merge am reinstalat si win7 si tot nu merge dar cand reinstalez softul lui mi-se aprinde vre0 2 sec si dupa aia iar se stinge

| CinevaNou a răspuns (pentru salltpu):

Ai windows 7 original sau vreo varianta modificata de cineva? e posibil sa lipseasca chestii din el.

| salltpu explică (pentru CinevaNou):

Am windows 7 original nemodificat dar crackuit si celalalt era de pe un site diferit

| CinevaNou a răspuns (pentru salltpu):

Hmm, ultima idee care o am e sa verifici in bios daca ai optiunea "Legacy USB devices" si sa o activezi/dezactivezi, poate o merge in vreun fel.
Din moment ce ai reinstalat windowsul si tot nu merge, nu prea mai ai ce sa incerci...

| salltpu explică (pentru CinevaNou):

Ok mersi ca ultima idee o sa instalez win 8.1 poate are ceva cu 7 cum am spus la vecinul meu pe xp nu are probleme si apropo meriti funda pentru timpul acordat mersi inca o data