| iPhone44s a întrebat:

am mare nevoie de ajutor am luat un virus, dupa am dat un restart la pc si am sters virusi iar acum pe orice dau dublu click program, fila sau joc imi da fereastra aceea cu "Open With" Choose the program you want to use to open this file. Dau funda primului raspuns care o sa ma scoata din beleaua asta.

5 răspunsuri:
| jabiilord a răspuns:

Eu zic sa incerci sa iti creezi un nou user la calculator din control pannel si vezi pe userul respectiv daca iti merg programele.
Pentru alte lucruri interesante despre calculatoare trage un ochi si aici: http://www.tutorialepc.ro

| traveler a răspuns:

Daca te pricepi cat de cat la instalare, introdu cd ul cu windowsul urmeaza pasii de instalare si la ultima etapa dai repar si astfel iti va sterge si reinstala aproape tot windosul. apoi un restart si gata.Pe viitor iti recomand si nu numai tie folosirea unui program de backup ce te scoate din cacao chiar de xp ul tau crapa de tot.Acest program se numeste Acronis si este de un real folos.Succes

| Liviucu a răspuns:

Odata stersi virusii, s-au sters si legaturile intre iconite si programe cat si multe din registri. Intr-adevar, singura solutie e reinstalarea Windows-ului si apoi sa-ti pui un antivirus foarte bun din prima.

| Prici a răspuns:

Reinstaleazati windowsu`
n-ai ce face, virusul acela o sa intre in orice program intri tu
si daca iti vei reinstala jocurilestraight face
Funda?

| Alcs a răspuns:

Am patit-o la fel, n-ai ce sa-i faci trebuie sa instalezi windousu din nou crying.