| eduardooo a întrebat:

am o problema cu driverul de placa video la.
Pc meu:

Placa video: Standard VGA Graphics Adapters
Intel (r) Grantsdale-G Graphics Chip Accelerated
Intel pentium 4 2, 8 Ghz

VA ROG EU ajutati-ma:Nu pot juca nici jocuri imi merge "Counter-Strike-ul" in 2-3 Fps Nu stiu ce e va rog ajutati-ma FUNDA!

Iar la winodws 7 la Aero efects si transparency imi scrie :"Video card driver doesen't support Aero effect"PLZ DAU FUNDAAA!

Răspuns Câştigător
| KodrutZ a răspuns:

No problem, nu m-am ofensat. Deci nu ai instalat nici un driver. Fugi fuga pe site-ul producatorului placii de baza si vezi daca are driver video pentru 7 (da, al placii de baza, ca aia video e integrata). Daca n-are, atunci cel mai bine ar fi sa iti pui frumos la loc XP, Linux, sau sa faci upgrade la hardughie.

13 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Pai nu e nici o problema. Ai pus W7 pe o antichitate de cip video integrat care nu suporta aero si cu asta basta.

| eduardooo explică (pentru KodrutZ):

Imi fine. dale naibi de aero efects si bla bla bla. dar imi merg jocurile in 2-3 fps...sad

| KodrutZ a răspuns (pentru eduardooo):

Pai exact. Daca nu iti merge aero, ce naiba sa ceri de la jocuri?

| eduardooo explică (pentru KodrutZ):

Hai las-o dracu sa nu iti mearga counter -strikeul? e imposibil

| KodrutZ a răspuns (pentru eduardooo):

Deloc imposibil.winking

| eduardooo explică (pentru KodrutZ):

Bine ma da-i pace vad ca nu prea te pricepi tu... imi merg si jocurile de pe miniclip in 2-3 fps..Si toate videoclipurile de pe Youtube tot asa.E ceva cu placa video cred.

| KodrutZ a răspuns (pentru eduardooo):

Da, se cere schimbata. Jocurile astea ti-au mers vreodata bine pe W7? Temperaturile le-ai verificat? Driveru' l-ai pus pe ala de la Intel frumos sau ai lasat sa puna W7 de capul lui? Virusi. alte probleme, ai? Ma pricep, nu trebuie' sa imi spui tu ca ma pricep sau nu, dar mi-e lehamite de astia ca tine care cred ca au habar dar nu verifica niste chestii de baza.

| eduardooo explică (pentru KodrutZ):

Deci am lasat sa puna windows 7 de capul lui dar am mai scanat si eu cu vreo 2 prgrame driverele. cu "Iobit Driver Checker si Driver Checker..Virusi nu am. windowsu e nou nout pus de vreo 3-4 zile si scuze ca ti-am zis ca nu te pricepi dar stii sunt foarte nervos din cauza pc-ului...

| eduardooo explică (pentru KodrutZ):

Stii care e problema ca daca pun windows xp eu ...nu o sa mearga internetul si fara nu stiu ce ma fac de aia am pus win7 ca stiam ca instaleaza driverele automat eu nu am nici un driver pe cd/dvd de la acest pc..si daca pun win xp ce sa fac? Si oricum iti dau FUNDA pentru ca macar tu esti un om bun care chiar vrea sa ma ajute. Ce sa fac?
Isi poate pune si XP driverele automat?

| KodrutZ a răspuns (pentru eduardooo):

No problem, nu m-am ofensat. Deci nu ai instalat nici un driver. Fugi fuga pe site-ul producatorului placii de baza si vezi daca are driver video pentru 7 (da, al placii de baza, ca aia video e integrata). Daca n-are, atunci cel mai bine ar fi sa iti pui frumos la loc XP, Linux, sau sa faci upgrade la hardughie.

| halogen001 a răspuns:

Incearca
http://www.iobit.com/driver-booster.php
asta in cazul ca nu ai driverele bine instalate pentru placa video. Daca placa video nu are driverele instalate, merge greu si nici nu suporta Aero effect.