| GreenVegas a întrebat:

Am o problema cu pc-ul. cand rulez un joc, de ex Baterfiel 3 etc. apuc sa joc 10 minute, si dupa dintrodata se stinge monitorul si se aude un sunet sacadat in boxe. Puteti sa-mi spuneti care este problema?

Răspuns Câştigător
| florin1979 a răspuns:

Probabil se incinge placa video si se inchide pentru protectia ei, sa nu se arda. spune ce procesor ai, ce placa video si ce sursa.

| GreenVegas explică (pentru florin1979):

MS Windows 7 Ultimate 32-bit
Pentium Dual-core CPU E6300 @ 2. 80GHz, 4, 0GB RAM, NVIDIA GeForce 9800GT
Pana acum nu am mai avut astfel de problema.

| florin1979 a răspuns (pentru GreenVegas):

Deschide capacu lateral al carcasei si joaca-te. pune carcasa undeva unde e mai mult loc in jurul ei, sa aiba ventilatie. ai sa vezi ca nu se mai inchide. e de la placa video.