| TheAnonym a întrebat:

am o problema din greseala am deschis un fisier dll cu notepad si acum nu mai arata asa cum era inainte cum il schimb ca inainte ! Urgent ! Funda

5 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Enormal că implicit windows face default cu programul cu care deschizi fișierul.
remediu:
click dreapta pe fișier/proprietăți/
vezi că undeva trebuie să îți apară în fereastra aia cu ce program se deschide.
Selectează restore default și confirmă cu ok, sau sestază din lista aceea windows default.Succes

| TheAnonym explică (pentru DeyCj):

Am windows 7 si nu gasesc ce zici tu

| Dana211 a răspuns:

Click dreapta pe el open with notepad

| iulian91 a răspuns:

Click dreapta, proprieties, unde scrie open with dai change si selectezi ce vrei dupahappy

| Iszabel a răspuns:

Foarte simplu.Click pe Start apoi in casuta search scrii cmd, dupa aceea scrii notepad.cfg si se va reintegraliza in formatul preinitial.