| Kadin a întrebat:

Draga TPU am o problema cu un fisier downloadat pe care eu l-am deschis din greseala cu Notepad si nu trebuia sa-l deschid cu nimic...trebuia sa-l las asa.Ce as putea sa fac ca sa fie ca inainte, am incercat sa-l descarc din nou dar tot in fisierul ala mi-l deschide.

Răspuns Câştigător
| NewLifeGaming a răspuns:

Aia cu foaie alba e extensie implicita...si daca ai deschis cu notepad doar arata carnetelul...dar nu afecteaza cu nimic fisierul.ei dar daca vrei sa fie ca si la inceput fa asa(win7):
1. Intra in Control pannel -> defeault Programs->da click pe (Set your default programs)->apoi click pe (Set this program as default.)

3 răspunsuri:
| NewLifeGaming a răspuns:

Depinde...daca nu ai modificat extensia nu are nici un efect ca l-ai deschis cu notepad...doar s-a setat sa se deschida tipul acela de fisier cu notepat, aia o poti schimba dand
click dreapta pe el...proprietati si la deschide cu (opens with) dai schimba(change).

| Kadin explică (pentru NewLifeGaming):

Da dar nu trebuie sa-l schimb in nimic si nici sa nu arate ca notepad ...trebuie doar sa fie foaie alba(iconul)

| NewLifeGaming a răspuns (pentru Kadin):

Click Dreapta pe el, Proprietati si change icon!
Sper ca ti am fost de ajutor dupa cateva luni laughing)

| NewLifeGaming a răspuns (pentru Kadin):

Aia cu foaie alba e extensie implicita...si daca ai deschis cu notepad doar arata carnetelul...dar nu afecteaza cu nimic fisierul.ei dar daca vrei sa fie ca si la inceput fa asa(win7):
1. Intra in Control pannel -> defeault Programs->da click pe (Set your default programs)->apoi click pe (Set this program as default.)