| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema la monitor si nu stiu cum sa o rezolv.De fiecare data cand aprind ledul incepe sa clipeasca intr-una si e enervant.Nici nu se aprinde monitorul,doar cand nu ma astept(DUPA ce se aprinde ecranul cu "BENQ" la mijloc si clipeste asa de cateva ori). Alte ori verific cablul,il scot,ma uit,il descurc din celelalte fire pentru ca poate il deranjeaza, il pun la loc si tot LED-ul imi face figuri.
Dati-mi orice raspuns.Cum pot sa rezolv problema asta, cu toate ca monitorul nu e stricat de tot?

1 răspuns:
| gelu1970 a răspuns:

Probeaza cu alt cablu. dupa aceea ar fi ideal sa conectezi monitorul la alt pc sa vezi daca are aceeasi anomalie. asa descartezi probleme cu pc sau cablul video. eu as incepe asa.