| TeDrqq a întrebat:

am si eu o intrebare ce windows sa aleg dintre

WINDOWS XP SP2 CLEAN
SI
WINDOWS VISTA HOME BASIC

Am urmatoarele cerinte :

-RAM :512Mb ram DDR
-Placa video :Nvidia Forsa FX5500 256mb
-Procesor :AMD Athlon XP, 1750 MHz (10.5 x 167) 2100+
-Numele Placii De Baza : Epox EP-8K9A(I) (5 PCI, 1 AGP, 3 DDR DIMM, Audio)
-Tipul BIOS: AWARD Phoenix

Pls ce windows sa iau? big grin

WINDOWS XP SP2 CLEAN
SAU
WINDOWS VISTA HOME BASIC

Pls dau FUNDA!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu are nimica tu ai configuratii doar cat sa mearga windowsul liber fara jocuri windows vista cere 512mb ram doar sa ruleze liber, in schimb windows xp are nevoie de 128mb ram si 300mhz procesor, deci iti dai seama ca xp e mai compatbila pentru pc-ul tau

7 răspunsuri:
| jabiilord a răspuns:

Windows XP SP3

| al3xander a răspuns:

Windows xp sp3 (nu prtea mai este suport pentru sp2 si pentru sp3 va fi disparea in curand)

| suffarstar a răspuns:

In nici un caz Vista est cel mai varza win. Daca vrei baga xp sp3 sau sp2 builders system edition

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Acolo la cerinte ai vrut sa scrii configuratii asa-i? eu iti recomand un windows xp sp3, e mai bun ca sp2, si o sa iti mearga mai rapid decat cu vista home basicwinking

| TeDrqq explică (pentru anonim_4396):

Dar vista ce are? sad

| anonim_4396 a răspuns (pentru TeDrqq):

Nu are nimica tu ai configuratii doar cat sa mearga windowsul liber fara jocuri windows vista cere 512mb ram doar sa ruleze liber, in schimb windows xp are nevoie de 128mb ram si 300mhz procesor, deci iti dai seama ca xp e mai compatbila pentru pc-ul tau

| generator20 a răspuns:

Daca te-ai obisnuit cu un Windows7 poti alege Vista deoarece interfata si comenzile sunt exact la fel, dar te asigur ca va merge ceva mai greu peste ceva timp.Iti recomand XP SP2 sau SP3

| Munteanu_Ciprian_1995 a răspuns:

Windows XP daca ai gasi SP1 dar e bun si SP2 eu il am si merge bine am 5GB ram placa video nVIDIA la Windows XP merge orice placa audio! funda plz