| TeDrqq a întrebat:

ce sistem de operare imi sugerati la urmatoarele cerinte de sistem? :

-1750 Mhz ( Amd anthlon M) ---Procesor
-256MB card video, 128BIT ( Nvidia GeForce)--- Placa video
-1, 5 GB RAM ( 1536MB )
- Bios award

-Mentionez ca am avut windows Vista home basic (care mergea foarte bine in ciuda spuselor), Windows7 ultimate mergea putin sacadat (adica daca aveam 4 programe deschise cum ar fi : Yahoo messenger, browser internet, player de muzica, Un folder, facea greu trecerea din browser la ecran ) in rest am fost multumit de el, mai ales la gaming si windows XP ( o da, vechiu XP, el nu m-a dezamagit niciodata )

Voi o sa spuneti : Dar daca ai avut toate sistemele de operare (Microsoft) de ce ne mai ceri parerea?

Si eu am sa va raspund : Pentru ca vreau sa aflu si parerile voastre ca sa nu mai migrez atata de la sisteme de operare crying

FUNDA pentru cel mai argumentat raspuns!@
A da si VACANTA PLACUTA!

Răspuns Câştigător
| JusticeForCraiova a răspuns:

Salut.

Windows Xp Proffessional
Windows Xp Sp3
Windows Xp 7 home edition ( mai trebuie sa adaugi o placuta de 512 mb ram si iti va merge perfect )

8 răspunsuri:
| SouLIce a răspuns:

Avand in vedere meoria ram eu as merge pe windows xp

| TeDrqq explică (pentru SouLIce):

Mda, de la 512mb ram la 1, 5 GB e ceva, da ma rog... eu nu optez pentru. xp ca doar nu degeaba am dat bani ca sa bag ram laughing Asa ramaneam cu 512MB ca rula foarte bine XP si pe 512MB laughing). Oricum m-am documentat si mai cumpar 512MB ram ca sa am 2GB si imi bag 7Home editionwinking

| NeymarJr11 a răspuns:

Windows XP Sp3, si Windows 7 home editiom, si Windows 8, Windows 7 ultimate, acum depinde cum iti ti tu pc, daca bagi virusi etk.

| JusticeForCraiova a răspuns (pentru NeymarJr11):

Windows 8? Nu prea cred.

| NeymarJr11 a răspuns (pentru JusticeForCraiova):

Fiecare cu ce vereabig grin

| JusticeForCraiova a răspuns (pentru NeymarJr11):

Nu cred ca intra Windows 8 pe acel sistem big grin, trebuie cel putin un PROCESOR cu dual core cu 2, 3 GHZ +

| TommyLynn a răspuns:

Iti recomand Windows 7 Home Premium pe 32-biti.

| valeryan4 a răspuns:

Daca vrei sa te joci mergi pe XP, 7 iti merge mai greu in multi-tasking pentru ca iti mananca mai mult Ram si ramne mai putin pentru aplicatii.