| MikiMIHAI1324 a întrebat:

Sall TPU, am si eu o problema la calculator
Deci cand il inchid sau ii dau restart unitatea imi merge dar ramane si imi arata, Stand by, si ca-sa il fac sa mearga eu trebuie sa il scot din priza sa il pornesc iar si sa ii dau restart si merge
Si ce am ibcercat eu au fost
1) Am schimbat bateria de la bios dupa 1 min casa si il restartez
2) Am mutat placile de ram si le-am verificat daca nu sunt cumva arse ( nu sunt )
3) Am scos mufa aia albastra din portu de la placa video si am bagat-o iar
Si tot asa imi face
Dece nu merge direct si trebuie sa fac asa?
Cine stie cum pot rezolva asta si imi explica in asa fel incat sa reusesc ii dauu funda!

4 răspunsuri:
| MikiMIHAI1324 explică:

Deci tu zici ca e de la placile de ram?
Si daca da ce pot face casa meraga si sa nu mai ii fac probleme hard diskului

| MikiMIHAI1324 explică:

Ba daca ar exista un progam sau o trusa de scule care doar printr-o analizare a unui pc lar si repara as fii primul care ar cumparao
Si citeste ce am postat mai sus

| UnDeadMan a răspuns:

Te sfatuiesc sa nu mai faci acest lucru.Il vei strica si mai tare, cu multe restarturi strici hard diskul.In primul rand nu trebuia sa muti placuta de ram, trebuie lasata la locul ei.Placa video nu avea nici o treaba cu asta.Cred ca problema este de la Ram.Am patit si eu asa.Nu cred ca vor mai tine mult timp placa.

| luuuuux a răspuns:

Cred ca ar trebui sa iti schimbi windosu sau sa il instalezi din nou