| crisiss a întrebat:

am si eu un laptop Acer travel mate 3210 cu o problema pe care nu am habar cum sa 0 rezolva ea consta in faptul ca atunci cand vr sal aprin nu mai imi apr nimic absolut nimic nici macarspecificatiile cae apareau la incarcare el ia curent i se aprinde ledurile vse invarte cateva secunde venilatoru iar apoi se opreste deci daca aveti vr-o idee despre ce e vorba si puteti sa ma ajutati raspundeti-mi cat mai repede posibil multumesc anticipat

4 răspunsuri:
| DirectDinBerceni92 a răspuns:

Pot fi mai multe cauze... Ori ti s-a dus procesorul, ori placa video e dusa... Du-te si fa-ti o constatare sa vezi ce probleme poate sa aiba.

| crisiss explică (pentru DirectDinBerceni92):

Si cum i-mi dau seama daca procesorul sau placa video nu mai merge?

| DirectDinBerceni92 a răspuns (pentru crisiss):

Tocmai de aia trebuie sa te duci sa-ti faci o constatare sa vezi daca e procesorul sau placa video.Costa 20 de lei dar daca cauti bine, e gratis.

| AlexaBijuMic a răspuns:

E posibil ca aiba si cooler-ul o problema si sa nu iti ventileze suficient - siguranta laptop-ului face ca aceasta sa se inchida atunci cand se supra incalzeste. Mergi cu el la un service inainte sa se strice mai rau.