| DrTerrible a întrebat:

Am un Sony xperia de ceva timp si am avut o problema cu camera foto.Imi spunea asain pacate, Aparat foto s-a oprit....Am fost cu el la un service si a sps ca s'ar putea sa fie defecta a sps sa merg peste 2 sapt ca nu au piese pe stoc.In acele 2 saptamani am tot umblat prin el si am dat la mesaje multimedia si dintr'o data sa aprins camera.Am crezut ca a fost defecta dar nu era.Asta a fost acum vre'o 2 luni.Astazi incerc sa intru in camera si imi spune la fel.Din pacate Aparat, foto s-a oprit. Am incercat chestia cu mesajele si tot nu merge.Cine m'a ajuta funda si vot!

4 răspunsuri:
| 0x11111051 a răspuns:

Sony xperia care? ca sunt un limon de fel de ele: pro, play, z, care? Incearca sa-ti aduci aminte daca nu ai scos ceva, sau nu ai instalat ceva suspect in telefon. Ceva la care numele era legat cu foto - camera - multimedia. Zi te rog, dintii care este modelul telefonului. Nu Sony xperia, dar asa cum ti-am zis la inceputul raspunsului.

| 0x11111051 a răspuns:

Settings > Applications > Manage Applications > All > Camera > Clear data.

Scoate bateria si las-o asa 10 secunde. Bag-o inapoi si deschide telefonul. Uita-te daca merge camera. Daca nu, inseamna ca problema e de la firmware.

| DrTerrible explică (pentru 0x11111051):

Sony xperia miro. Daca merge ce ai sps...ai funda si vot..si un miliard de multumiri! Scuze ca nu am specificat concret modelul

| DrTerrible explică (pentru 0x11111051):

Am incercat ...la fel face ..lasa'mi un id sa vb mai multe.