| EmanuelEmy7 a întrebat:

Ce jocuri pot juca pe detalii maxime cu i3 7100 + 1050 ti g1 gaming + 8gb ddr4 2400 mhz?

8 răspunsuri:
| DavidoffUser a răspuns:

Alea mai vechi de 2015.
Pentru detalii maxime si 60 fps iti trebuie 1060 si i5-7500.
Desigur, poti juca si cu configuratia ta la detalii maxime, doar ca vei avea 25-30 de fps.

| EmanuelEmy7 explică (pentru DavidoffUser):

Nu neaparat din ce am vazut!

| DavidoffUser a răspuns (pentru EmanuelEmy7):

Depinde de joc si rezolutie. Youtube-ul e plin de benchamarkuri.

| EmanuelEmy7 explică (pentru DavidoffUser):

Ok

| AlexCris a răspuns:

Mai tot ce este nou... tinand cont ca ai un procesor i3-7100 presupun ca este generatia a 4-5a, placa fiind video fiind una din 2016 si este un gtx 1050, si ai 8 gb de ram pe 2400 mhz... acum depinde de tine daca vrei s ajoci cs 1.6 laughing sau altele precum witcher 3 s-a.m.d,

| AlexCris a răspuns:

Generatia a-7a nu exista, este doar pana la 6 happy

| EkToR a răspuns (pentru AlexCris):

Uita-te ca e scoasa gen7 de mult,