| BuGaTy a întrebat:

deci am antivirusul malwarebytes anti malware el mi-a gasit 150 de virusi.sad dar el ii baga in carantina, mentionez ca fisierele sunt si din windows. dau un exemplu cum ar fi :C/program files/windows/dgen exe(TR/bitcoinminer)...C/Program files(x86) So boster (Trojan)
Cer ajutor! va rog cine raspunde are

Răspuns Câştigător
| horia2012 a răspuns:

Astea nu sunt din Windows, sunt din Program Files (acolo unde se instaleaza programele). Daca atr fi fost din Windows le gaseai in C:\Windows\"folderele lui...
-Le pori sterge, dar daca sunt fisiere.exe nu ai sa mai poti folosi acele functii ale jocului
-Pune-ti un Antivirus.

| BuGaTy explică (pentru horia2012):

Da dar am mai gasit niste virusi cum ar fi:
c/windows/task so boster
c/users/users/appdata mozila firefox profile
hlkm system curent control set services key
sa le sterg straight face?

| horia2012 a răspuns (pentru BuGaTy):

Sterge-le. Da-I un Restart si repeta scanarea.

| BuGaTy explică (pentru horia2012):

Mersi am mai scapat de virusi dar mi-au ramas foarte multe copiute de (tr/bitcoinmineri)ex:C:windows/temp/dgen exe foarte multe fisierle la fel de accestea in carantina, marturisesc ca nu le-am sters aa si cand am fost cu pcu la reparat mi-a zis acel domn ca in pc trebuie sa ramana macar 2-3 virusi

| horia2012 a răspuns (pentru BuGaTy):

Cum 2-3virusi. E o prostie. Nu trebuie sa ai niciunul. Poate sa mai scape cativa troieni, viermisori, dar scanezi si ii cureti. Descarca asta gratuit si fa o curatenie cu el:
http://www.softpedia.com/......ctor.shtml
dupa ce cureti, restar si repeti scanarea cu ambele programe.

| BuGaTy explică (pentru horia2012):

Salut,omule am nevoie de ajutor... bun am sters din greseala niste file din pretetch pentru marirea vitezei dar... acum nu mi se mai deschide pc-ul imi intra in windows si zice
1.Startup Repair(recomended)
2.Start windows normally
am dat pe 1 si zice ca filele au fost create si sa dau un restart, am dat restart. si imi apare starting windows dar nu imi intra deloc in windows... am incercat sa instalez windows xp ps am windows 7 ultimate asa am bagat cd-ul si nu ma lasa sa il reinstalez imi apare un ecran negru nu se incarca nimic nici o miscare decat negru daca poti sa ma ajuti te roggggggggggggggggggg

| horia2012 a răspuns (pentru BuGaTy):

Nu trebuia sa incerci sa instalezi XP. Trebuia sa bagi CD-ul cu W7 si repararai sistemul. Nu spui cum ai incercat sa-l instalezi. Trebuie sa-l instalezi prin bootare de pe CD. Baga Cd-ul cu W7, restart, F11 sau F12, intrii in meniul de boot, selectezi CD-enter si continui instalarea.

| BuGaTy explică (pentru horia2012):

Sal omule si mai am o problema nu imi merge netu -_- inainte sa reinstalez windowusul imi mergea... dau la trobleshoot pentru diagnostic si imi zice:Local area connection doesn't have a valid ip configuration:local area conection nu are un ip valid. sad ce sa fac?

| horia2012 a răspuns (pentru BuGaTy):

Sal e mai complicat. Uita-te in device manager ( click dreapta pe computer, proprietati, device manager) sa vezi daca nu ai vreun triunghi galben cu semnul exclamarii pe el. In zona "network adapters, ethernet controller adapters".

16 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Sterge-le, ca oricum daca sunt in carantina nu mai exista acces la ele! Si reinstaleaza si windows ca e muci!

| BuGaTy explică (pentru K0sti):

M-am saturat de reinstalat windowusul... cred ca e a-5-a oara...

| K0sti a răspuns (pentru BuGaTy):

Pai si cine e de vina? happy

| BuGaTy explică (pentru K0sti):

Pana la urma mi-am reinstalat windows-ul laughing big grin

| K0sti a răspuns (pentru BuGaTy):

happy Asta e! Pune antivirus si ai grija! Da nu orice porcarie de antivirus!

| SouLIce a răspuns:

Lasa asa in carantina, stie malwarebytes ce sa faca...

| BuGaTy explică:

Sa le sterg? straight face

| Costache_Andrei_1990 a răspuns:

Ma tem ca trebuie se reinstalezi windowsul