| anonim_4396 a întrebat:

deci eu am dezinstalat din greseala driverul de la placa de sunet... si l-am pus iar dar imi zice ca nu am mixerul device...ce pot face sa am mixerul acela? problema asta se poate rezolva si prin team viewer va rog frumos sa ma ajutati1

6 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Ai nevoie de driverul audio de pe pagina producatorului placii de baza sau a laptopului, dupa caz. Daca stii modelul, intri pe site-ul oficial si descarci driver-ul audio compatibil cu sistemul tau de operare.
Daca nu cunosti modelul, descarci Aida64, care iti scaneaza sistemul si iti arata caracteristicile lui.
http://www.aida64.com/downloads
Noi te putem ajuta, dar trebuie sa stim ce placa de baza ai sau ce model de laptop.

| christishor a răspuns:

Daca ai cd-ul cu placa de sunet incearca sa il reinstalezi probabil o sa primesti optiunea dezinstalare daca e instalat si repara incearca sa dai repara pentru a instala driverul lipsa daca tot nu merge atunci dezinstaleazal din panoul de control ( control panel ) sau update-azal cu update windows daca ai windows 7\8

| David000000 a răspuns (pentru christishor):

Am instalat si cu cd si nu merge. sad
am pc si am windows xp

| TsonPing a răspuns:

Sau mai simplu intra pe internet descarca 3d chip si iti va arata de ce Drivere ai nevoie! Este foarte usor, incearca!

| David000000 a răspuns (pentru TsonPing):

Pai de la 3d chip mi s-a intamplat
am avut driverul instalat si am dat pe el din 3dp chip si de acolo mi s-a stricat...

| David000000 a răspuns (pentru TsonPing):

3dp chip e o prostie imi arata driverul instalat si canci nu e instalat. adica realtek instalat dar nu si celalalte...