| Sorinelo19 a întrebat:

Sall TPU, eu vreau sa im instalez alt windows(am cd care merge am drivere tot ce imi trebuie)dar cand dau SETUP. EXE imi apare o eroare ca nu e compatibil cu win32 (ce o fi ala) ce trebuie sa fac ajutati-ma plzz dau funda si vot:X

Răspuns Câştigător
| jhonny999 a răspuns:

Iti trebuie un cd bootabil. sa presupunem ca ai cd bootabil.
introducem cd in unitatea dvd.dam restart apasam tasta del.pentru a intra in bios. cautam optiunea First boot.sau 1st boot, depinde de bios.selectam optiunea,dam enter,din caseta deschisa selectam optiunea cd dvd,dam enter,si vom observa ca la first boot va apare, cd dvd, apasam F10 pentru a salva modificarea facuta, si ok.sau y in raport de bios,si windows va boota singur, cind apare mesajul press key boot from cd, apasa tasta space.succes.

1 răspuns:
| N3X7 a răspuns:

Setup.exe merge doar de pe un windows(preinstalat)
daca nai windows nu merge...
instaleaza o prostie de de windows si dupa instaleaza pe asta:p
Io asa am facut cand aveam linux
am instalat xp si dupa windows 7